محل تبلیغات شما

عايق الاستومري چيست؟

عايق‌هاي الاستومري بر خلاف پشم شيشه به صورت ساختار سلول بسته است، در نتيجه در برابر رطوبت، بخار آب، گرد و غبار و آلودگي از مقاومت بالايي برخوردار است. عايق‌هاي الاستومري هيچ‌گونه عوارضي از نظر زيست محيطي و يا ايجاد امراض نداشته و بدون توليد گرد و غبار هيچگونه حساسيت تنفسي و پوستي را ايجاد نمي‌کنند.

از ديگر ويژگي‌هاي اين عايق مي‌توان به مقاوم بودن در برابر اشعه‌ي UV، ازون، مواد شيميايي، غير قابل اشتعال بودن، عدم امکان رشد باکتري و قارچ و مقاومت در برابر خوردگي  اشاره کرد.

 

عايق‌هاي الاستومري به دو صورت رولي و لوله‌اي در بازار عرضه مي‌شوند که در اينجا به بررسي مزيت‌ها و کاربردهاي عايق‌هاي الاستومري رولي يا ورقه‌اي مي‌پردازيم.

 

 انواع عايق‌هاي رولي يا ورقه‌اي

اين عايق در ضخامت‌هاي مختلف و با در نظ‌ر‌گرفتن مکان و شرايط آب و هوايي، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين عايق به دليل نصب آسان، قابليت استفاده در فضاهاي داخلي و خارجي ساختمان را دارد و به دليل ويژگي‌هاي خاص و منحصر‌به‌ فردي که دارد در مقايسه با عايق‌هاي قديمي مانند پشم شيشه، در موارد بيشتري قابل استفاده مي با‌شد.

اين عايق در انواع مختلفي مانند: عايق الاستومري رولي ساده، عايق الاستومري رولي پشت چسبدار، عايق الاستومري رولي با روکش آلومينيوم، عايق الاستومري رولي شانه تخم‌مرغي و عايق الاستومري پروتکت بلک در بازار توليد و عرضه مي‌گردد.

 

 

عايق الاستومري رولي ساده

امروزه اين عايق يکي از اامات اوليه در ساختمان‌سازي به‌شمار مي‌رود که از آن براي ذخيره‌سازي انرژي استفاده مي‌شود. اين عايق رولي بسيار سبک بوده ومقاومت بالايي در برابر مواد شيميايي، گرد و غبار، رطوبت و رشد قارچ و باکتري دارد و جايگزين مناسبي براي پلي‌اتيلن مي‌باشد. عايق‌هاي الاستومري رولي ساده با پهناي ??? سانتي‌متر و در ضخامت‌هاي ?-??-??-??-??-??-??-??-?? ميلي‌متر عرضه مي‌گردد.

 اين عايق با قطر بزرگ، براي عايق کردن کانال‌هاي انتقال هوا و عايق کاري سيستم‌هاي تهويه مطبوع در فضاهاي بسته استفاده مي‌شود. شما مي‌توانيد از چسب مخصوص عايق الاستومري رولي براي نصب کردن استفاده کرده و از درزگيرهاي مخصوص آن براي پوشش دادن درزها استفاده کنيد.

 

عايق الاستومري پشت چسبدار

اين عايق در دو نوع ساده و مشبک توليد ميشود.

ساده: نوع ساده‌ي آن عايقي سبک است که از نظر انتقال حرارت ضريب پاييني دارد. اين عايق الاستومري در مقابل جذب رطوبت و نفوذ هوا بسيار مقاوم بوده و باعث ايجاد هيچ‌گونه حساسيتي نمي‌شود. اين عايق به دليل چسبي که در پشت آن وجود دارد، باعث سرعت بخشيدن در کارها شده و در مقايسه با عايق‌هاي قديمي، به زمان کمتري براي نصب نياز دارد.

 

مشبک: در پروژه‌هاي صنعتي و ساختماني، به منظور سرعت بخشيدن به عمليات نصب، از عايق الاستومري رولي پشت چسبدار نخدار استفاده مي‌کنند. در قسمت پشت اين عايق لايه اي از چسب مشبک نخدار وجود دارد که پس از جدا کردن اين لايه، عايق را به قست مورد نظر مي‌چسبانيم. استفاده از اين عايق علاوه بر سادگي در نصب، با صرفه‌جويي در هزينه، زمان و نيروي انساني گزينه‌ي مطلوبي به نظر مي‌رسد.

 

 عايق الاستومري رولي با روکش آلومينيوم

عايق‌هاي الاستومري بدون روکش را، تنها مي‌توان در محيط‌هاي داخلي ساختمان استفاده کرد. اما براي فضاهاي خارجي توصيه مي‌شود حتما ار عايق‌هاي رولي روکشدار استفاده شود. عايق رولي با روکش آلومينيوم، در برابر ضربه و شرايط جوي مقاوم است. از اين عايق در ايزوله‌سازي مخازن، لوله‌هاي گرم و سرد، سيستم‌هاي گرمايشي و تبريد استفاده مي‌شود.

عايق‌هاي الاستومري به دو صورت ساده و پشت چسبدار در عرض‌هاي ???? و ????ميلي‌متر و ضخامت‌هاي ?-?-??-??-??-?? و?? عرضه مي‌گردد.

 عايق‌هاي الاستومري رولي شانه تخم‌مرغي

از اين عايق به عنوان عايق صوتي در ديوارها، سقف و کف، در مراکز صنعتي و مسي استفاده مي‌شود. اين عايق مانع از انتقال هرگونه صدايي به پيرامون مي‌گردد، در نتيجه از ورود هر گونه صداي آزاردهنده‌اي به داخل منزل نيز جلوگيري مي‌کند. عايق الاستومري رولي شانه تخم‌مرغي، به دليل ساختار سلولي و سطح متخلخل، نقش مهمي در کاهش آلودگي صوتي دارد به شرط آنکه درست نصب شود. اين عايق در دو نوع ساده يا موجدار و به صورت پشت چسبدار يا بدون چسب توليد مي‌شود.

 

عايق الاستومري پروتکت بلک

اين عايق، نوعي عايق حرارتي منعطف است که با پروتکت بلک روکش شده و ساختاري غير متخلخل دارد. براي ايزوله کردن مکان‌هايي که مقدار رطوبت و آلودگي در آن‌ها بالاست و همچنين عايق‌کاري سيستم‌هاي تهويه مطبوع از اين عايق استفاده مي‌شود، زيرا عايق پروتکت بلک از مقاومت بالايي در برابر بخار آب، رطوبت و آلودگي برخوردار است.

اين عايق مشکي رنگ در عرض‌هاي ???? و ???? ميلي‌متر و در ضخامت‌هاي ?-?-??-??-??-?? و ?? ميلي‌متر عرضه مي‌گردد.

 

منبع: عايق الاستومري

 


دانلود رایگان مقاله

10نکته مهم در استايل اسپرت مردانه

بهترين مشاورين انتخابات دکتر مازيارمير

شرايط مهاجرت به اوکراين

عايق ,الاستومري ,رولي ,استفاده ,عايق‌هاي ,  ,اين عايق ,عايق الاستومري ,الاستومري رولي ,عايق‌هاي الاستومري ,در برابر ,سيستم‌هاي تهويه مطبوع ,عايق الاستومري پروتکت ,عايق الاستومري چيست؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
هر چی که بخوای آشپزی برج خنک کننده | سپتیک تانک شریان ای آهن سایت وب سئو هر چی که بخوای ارزانی خرید انواع ورق استیل خشدار کلینیک پوست